Logu mazgāšana rudens/ziemas sezonā
Vizuālais efekts
Gada tumšais laiks nav attaisnojums slinkošanai. Gan mājvietai, gan uzņēmumam, protams, vajadzētu būt sakoptam un aicinošam visu gadu, jo īpaši, ja bieži uzņem ciemiņus vai iestādes vitrīnas un skatlogi ir pirmais, kas var piesaistīt tavus potenciālos klientus. Tīra un sakopta vide, tai skaitā logi, rada cilvēkam patīkamu miera un harmonijas sajūtu.
Apgaismojums
Gada nogalē diennakts gaišais laiks, protams, ir daudz īsāks, tāpēc vēl jo nozīmīgāk ir to efektīvi izmantot. Logus jāuztur tīrus, lai maksimāli izmantotu dabisko apgaismojumu. Saules gaisma aizkavē pelējuma rašanos uz logiem, samazina elektrības patēriņu un caur tīriem stikliem vairāk izgaismo telpas, kas atstāj arī pozitīvu iespaidu uz cilvēka pašsajūtu.
Logu ilgtspēja
Netīrumu, putekļu un nosēdumu slānis, jo īpaši ilgstoši nenomazgāts, negatīvi ietekmē loga stiklu un rāmja stāvokli. Bieži vien redzami logi, kuriem netīrumi jau ir "ieēdušies" stiklā vai plastikātā. Šādu logu mazgāšana, ja vispār paveicama, prasīs gan spēcīgāku (lasīt-nereti cilvēkam arī kaitīgāku) ķīmiju izmantošanu, gan lielākus tēriņus no Jūsu kabatas, jo meistara darbs būs ilgāks un sarežģītāks. Regulāra logu un to rāmju apkope palīdz vieglāk novērst radušās problēmas un ļauj logiem kalpot ilgāk, tādējādi ilgtermiņā ietaupot Jūsu līdzekļus.
Ekonomija
Iepriekšējā sadaļā jau pieminēts finansiālais aspekts, kas saistīts ar ļoti netīru logu mazgāšanu. Skaidrs ka lētāk Jums izmaksās regulāra logu mazgāšana no viegliem netīrumiem, teiksim, reizi ceturksnī, nevis ielaista pelējuma, nosēdumu tīŗīšana vai logu pilnīga nomaiņa.
Laikapstākļu ietekme
Īpaši būtiska ir logu apkope tieši lietus sezonā. Ja siltajā laikā atpūšoties pie dabas domas par uzkopšanu tikušas atliktas, tad sagaidot rudeni uz logiem jau būs sakrājies netīrumu slānis. Sniegs un lietus šos netīrumus daļēji atmiekšķē un noskalo uz loga rāmja, kur tie, ja nenotīrīti, nosēžas un lēnām sāk ieēsties, tādējādi veidojot jau nopietnākus bojājumus. Šai sakarā jāatgādina, ka nedrīkst aizmirst arī par notekcaurulēm - rudens sezonā tās "darbojas" visvairāk. Dažādas koku lapas, zariņi un sūnas ātri vien aizsērē caurules, radot pelējumu un apgrūtinātu ūdens noteci. Ieteicami notekcaurules tīrīt vismaz reizi gadā, pēc lapkriša beigām.