Par saules paneļu mazgāšanu
Saules paneļi ir jāmazgā
Šī ir lieta, kas jāatzīst, agrāk saules paneļu ražotāji cenšoties veicināt pārdošanu maldināja cilvēkus sakot ka, paneļus nomazgās lietus un par to nebūs jādomā.
Visi saules paneļi neatkarīgi no atrašanās vietas ir jāmazgā. Lai gan jāņem vērā ,ka daži ir jātīra biežāk nekā citi.
Saules paneļu tīrīšana nav viegls darbs
Tā kā daudzi saules paneļi ir uzstādīti uz jumtiem, tie nav viegli pieejami. Bez profesionāla saules paneļu tīrīšanas aprīkojuma piekļuve jumtam un staigāšana par to var būt vienīgais veids, kā notīrīt saules paneļus. Kritiena risks palielinās, ja jumts tīrīšanas procesā kļūst slapjš un pēc tam kļūst slidens. Turklāt saules paneļu ražotāji neiesaka saules paneļu tīrīšanai izmantot nekādas ķīmiskas vielas. Pat ūdens ar augstu minerālvielu saturu, piemēram, krāna ūdens, var atstāt nogulsnes un kavēt Jūsu saules enerģiju.
Elektrības trieciena risks var rasties dažādos veidos. Atklāti vadi no nestandarta instalācijas vai vadi, kurus noknābuši putni, rada elektrotraumu iespēju. Saules paneļus aizsargā tikai stikla slānis. Ja, stikls tiek izsists un ūdens nokļūst saules paneļa darbībā, nāvējošs elektrotraumas ir reāls risks.
Saules paneļu ražotāji neiesaka saules paneļus mazgāt ar spiedienu, jo šādā veidā varat paneli sabojāt .
Labākais laiks saules paneļu tīrīšanai ir no aprīļa līdz jūlijam. Tas nozīmē, ka pienākot dienām ar ilgākām saules stundām, jūsu saules paneļi būs tīri un garāko dienas daļu ražos maksimālo elektroenerģijas daudzumu. Daudziem saules paneļu īpašniekiem būs nepieciešami 10 gadi, lai redzētu , ka ieguldījumi ir atmaksājušies. 10% ražošanas zudums gada laikā nozīmē, ka var paiet papildus gads, lai atgūtu visus ieguldījumus. Tas gan nenozīmē, ka saules paneļus nevar tīrīt visu gadu.
Piemēram, vasarā jums jācenšas tīrīt saules paneļus no rīta vai vakarā, kad saule sāk rietēt. Paneļu tīrīšana pusdienlaikā ar vēsu ūdeni no dārza šļūtenes nozīmē, ka jūs redzēsiet, ka paneļu siltums iztvaiko ūdeni tik ātri, ka tas var nedarīt nekādu labumu. Jūs arī riskējat izraisīt paneļu strauju atdzišanu, kas var izraisīt paneļa stikla daļas plaisāšanu.
Pat pavasarī un rudenī, kad temperatūra parasti ir vēsāka, joprojām ir ieteicams paneļus mazgāt agri no rīta vai vakarā .
Saules paneļi lauku teritorijās
Saules paneļi lauku teritorijās un saimniecībās ir īpaši pakļauti netīrumu ietekmei ļoti putekļainās vides dēļ. Kad gaiss ir sauss, tas ar vēja palīdzību dzenā putekļus līdz ar to tie nosēžas uz saules paneļiem. Kad ir augsts gaisa mitrums, putekļu daļiņas uzsūcas lietus pilienos, kas pēc tam nokrīt uz saules paneļiem. Ja, saules paneļi ir uzstādīti zemā leņķī, ūdenim ir grūti notecēt un putekļi tikai uzkrājas, un paneļi ir jātīra biežāk.
Ledus aizsprosti notekās
Sniegs uz saules paneļiem var radīt arī problēmas, kas mājas īpašniekam var izmaksāt dārgi. Acīmredzamākais ir saules enerģijas zudums, jo saules paneļi ir pārklāti ar sniegu. Tādējādi saules paneļi nokļūst pastāvīgā ēnā pat aukstā saulainā dienā. Sniega notīrīšana pēc iespējas ātrāk palīdzēs Jums atkal sākt ražot elektrību . Tomēr sliktākais efekts ir tas, kas notiek, kad sniegs sāk atkust. Siltums, kas mēģina izkļūt caur Jūsu mājas jumtam, lai cik mazs tas būtu, izkūst apakšējā sniega kārta, kas skar saules paneli. Šī atkušanas apakšējā sniega kārta kā ūdens tek pa jumtu Jūsu mājas notekcaurulēs. Ja, Jūsu notekcaurulē ir gruži, iespējams, ka ūdens nevarēs noplūst pa notekcauruli. Naktīs šis ūdens jūsu notekcaurulē var sasalt garā cietā ledus blokā, veidojot tā saukto ledus aizsprostu.